If you are going to San Francisco… Czyli jak dobrze przygotować się na wyjazd do USA vol.1

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA FASCYNUJĄCE DOŚWIADCZENIE, Jakim JEST PODRÓŻ DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH?

paint-and-paper

Chciałabym jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie, z uwagi na fakt, ze mój wyjazd tuż tuż! 🙂 Dziś garść informacji praktycznych. Jakie niezbędne dokumenty przygotować na wyjazd do Stanów Zjednoczonych?

  1. Wiza i paszport
  • Polacy wjeżdżając do USA musza mieć ważną wizę i paszport. Polskich obywateli nie obowiązuje jeszcze tzw. Visa Waiver Program, i dlatego nawet przy krótkich wyjazdach, winni posiadać ważną wizę. Jej posiadanie nie gwarantuje jednak wjazdu do USA, ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej.
  • Gdzie ubiegać się o wizę? W Polsce trzeba zaplanować wizytę w Ambasadzie USA w Warszawie lub Krakowie. Więcej informacji znajdziecie na poniższych stronach:

        Sama wizyta nie trwa długo, należy raczej uzbroić się w cierpliwość przy                             wypełnianiu wielostronicowego formularza.

  • Gdy jesteśmy już na miejscu:
  • Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych należy zapoznać się z różnego rodzaju dokumentami, które mogą być potrzebne. To zawsze dobry pomysł, aby nosić ze sobą oryginalne dokumenty przy sobie przez cały czas. Nie należy umieszczać ich w bagażu rejestrowanym! A nuż nasza walizka pofrunie w nieplanowane miejsce…

        2. Prawo jazdy

  • Kierowcy muszą legitymować się ważnym krajowym prawem jazdy, gdyż tylko z nim jest honorowane międzynarodowe prawo jazdy. Jak je uzyskać? Wystarczy wypełnić wniosek, wpłacić 35 zł i odwiedzić Starostwo Powiatowe. Czas oczekiwania to maksymalnie 7 dni 🙂

Już niedługo relacja z kolejnych etapów przygotowań! 🙂

american-dream-starting-soon

1 myśl w temacie “If you are going to San Francisco… Czyli jak dobrze przygotować się na wyjazd do USA vol.1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.