If you are going to San Francisco… Czyli jak dobrze przygotować się na wyjazd do USA vol.1

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA FASCYNUJĄCE DOŚWIADCZENIE, Jakim JEST PODRÓŻ DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH?

paint-and-paper

Chciałabym jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie, z uwagi na fakt, ze mój wyjazd tuż tuż! 🙂 Dziś garść informacji praktycznych. Jakie niezbędne dokumenty przygotować na wyjazd do Stanów Zjednoczonych?

  1. Wiza i paszport
  • Polacy wjeżdżając do USA musza mieć ważną wizę i paszport. Polskich obywateli nie obowiązuje jeszcze tzw. Visa Waiver Program, i dlatego nawet przy krótkich wyjazdach, winni posiadać ważną wizę. Jej posiadanie nie gwarantuje jednak wjazdu do USA, ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej.
  • Gdzie ubiegać się o wizę? W Polsce trzeba zaplanować wizytę w Ambasadzie USA w Warszawie lub Krakowie. Więcej informacji znajdziecie na poniższych stronach:

        Sama wizyta nie trwa długo, należy raczej uzbroić się w cierpliwość przy                             wypełnianiu wielostronicowego formularza.

  • Gdy jesteśmy już na miejscu:
  • Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych należy zapoznać się z różnego rodzaju dokumentami, które mogą być potrzebne. To zawsze dobry pomysł, aby nosić ze sobą oryginalne dokumenty przy sobie przez cały czas. Nie należy umieszczać ich w bagażu rejestrowanym! A nuż nasza walizka pofrunie w nieplanowane miejsce…

        2. Prawo jazdy

  • Kierowcy muszą legitymować się ważnym krajowym prawem jazdy, gdyż tylko z nim jest honorowane międzynarodowe prawo jazdy. Jak je uzyskać? Wystarczy wypełnić wniosek, wpłacić 35 zł i odwiedzić Starostwo Powiatowe. Czas oczekiwania to maksymalnie 7 dni 🙂

Już niedługo relacja z kolejnych etapów przygotowań! 🙂

american-dream-starting-soon

1 myśl w temacie “If you are going to San Francisco… Czyli jak dobrze przygotować się na wyjazd do USA vol.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.